Wydarzenia

Senne Podróże Andrzeja Sieka 26/04/2002 do 26/04/2002


26 kwietnia 2002 roku o godz. 19.00 odbył się wernisaż wystawy rzeźbiarza Andrzeja Sieka zatytułowanej "Senne Podróże Andrzeja Sieka". Całą imprezę uatrakcyjniła grupa muzyczna "Czerwie" z Krakowa.

 

Autor o swojej twórczości mówi w następujący sposób: "Rzeźbiąc rzeźbię - wyrzeźbiłem dwie rzeźby, ta pierwsza wyrzeźbiła cztery rzeźby w dwu rzędach rzeźbiąc powoli trzecia rzeźba przeniosła się do mojej 33 rzeźby, po czym wyrzeźbiłem następną rzeźbę, która rozmnożyła się o 79 egzemplarzy nowych rzeźb - rzeźbiąc rzeźbiłem powoli, czasem podgarniając uciekające pomysły".

 

"Świat rzeźby, który pragnę przybliżyć Wam, jest częściowo opowieścią o drzewach, kamieniach, naturze i o świecie, który jest gdzieś wewnątrz mnie. Kiedy rzeźbię w drzewie na początku wdycham drewno, chodzą dookoła, dotykam je i słucham. To wszystko jest jakby zetknięcie się dwóch światów - dwóch zwykłych istot. Kiedy rzeźbię w kamieniu zawsze ogarnia mnie uczucie podobne do zetknięcia się dwóch energii - mojej i energii kamienia. Jest to uczucie podobne do patrzenia w wodę lub w ogień - jestem pozbawiony myśli, po prostu patrzę, czuję i to mi wystarcza."

 

Prace Andrzeja Sieka są dziś stałą ekspozycją Średniej i Dużej Galerii Szyb Wilson.