Wydarzenia

III Światowy Zjazd Wilhelminioków 29/05/2010 do 29/05/2010


29 maja 2010 roku odbył się „III Światowy Zjazd Wilhelminioków”, wydarzenie miało miejsce w Galerii Szyb Wilson w Katowicach. Spotkanie było okazją do poznania ciekawych ludzi, którzy utożsamiają się z DZIELNICĄ - WILHELMINĄ, ze Śląskiem, jego historią i tradycją.
 
Na poprzednim spotkaniu w 2009 r. było 230 mieszkańców koloni oraz absolwentów SP nr 49 im. Józefa Wieczorka. Uczestnicy przybywają z całego kraju, a nawet z zagranicy. Impreza prowadzona jest w gwarze śląskiej.
 

W 2010 roku postaraliśmy się, aby naszą imprezę uświetniła miedzy innymi obecność senatora Pana Kazimierza Kutza połączona ze sprzedażą jego książki „Piąta strona świata”, związanego z sąsiadującą dzielnicą Szopienice, gdzie mieszka obecnie wielu byłych mieszkańców nieistniejącej już Wilhelminy.

 

Spotkanie będzie okazją do poznania ciekawych ludzi (w tamtym roku byli bracia Michalikowie - zapaśnicy - mistrzowie świata  Europy oraz olimpijczycy, byli nauczyciele tej szkoły), którzy utożsamiają się z NASZĄ DZIELNICĄ, ze Śląskiem, jego historią i tradycją.

Część artystyczną wzbogacił występ zespołu folklorystycznego „Kosztowioki”.

Koszt uczestnictwa w spotkaniu wynosił 70,00 zł.

Tel kontaktowy: 507 190 333 (Dorota Błaszczyk)