Wydarzenia

Industriada - Święto Szlaku Zabytków Techniki 12/06/2010 do 12/06/2010


12 czerwca w Galerii Szyb Wilson odbędzie się szereg ciekawych wydarzeń planowanych z okazji Industriady - Święta Szlaku Zabytków Techniki.

 

W ramach wydarzenia zaplanowany jest wernisaż Marka Stańczyka (fotografie i pokaz filmów) i pokaz plakatów z cyklu „Galeria czy kopalnia?”. Całość uświetni wieczorny koncert amerykańskiego artysty Jeffa Millsa na Średniej i Dużej Galerii.

 

Dodatkowe atrakcje:

o  Plenerowa wystawa kolekcji Galerii Szyb Wilson;

o  Konkurs – 7 pytań dot. Galerii Szyb Wilson. W konkursie będzie można wziąć udział bezpośrednio w Galerii w Punkcie Informacyjnym. Pierwsze 5 osób, które jako pierwsze udzielą poprawnych odpowiedzi otrzymają 2 wejściówki na wieczorny koncert. Przewidziane są także nagrody dodatkowe – ciekawe wydawnictwa galeryjne;

o  Konkurs plastyczny dla dzieci z nagrodami – serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież;
o  Happening artystyczny.

W Punkcie Informacyjnym będzie możliwość nabycia różnych materiałów informacyjnych o naszej Galerii, zapoznania się z ciekawymi materiałami prasowymi jako retrospektywa z działalności artystycznej i społecznej Galerii oraz porozmawiać na tematy związane z działalnością obiektu, a także podzielić się własnymi uwagami.


    INDUSTRIALNY ŚWIAT MARKA STAŃCZYKA                  GODZ. 16.00

Prezentacja potrwa od godz. 9.00 do 19.00. O godz. 16.00 przewidziano wernisaż wystawy. Będzie to doskonała okazja do ciekawej rozmowy z fotografem – nie tylko o postindustrialnym Śląsku.

Marek Stańczyk – fotograf, videograf i dokumentalista ruin poprzemysłowych. Często ściga się z czasem rejestrując postindustrialną tożsamość regionu śląsko-zagłębiowskiego.
W Galerii Szyb Wilson zaprezentuje cykl zdjęć poświęconych Cementowni "Grodziec" w Będzinie oraz film "Made In Silesia. Przemysłowy Krajobraz" (videoart). Prezentowane fotografie zabiorą widzów w wyjątkową podróż, podczas której będziemy mogli się przekonać, że w szarości i ponurej atmosferze tego uprzemysłowionego miejsca tkwi piękno, urok i prawdziwe artystyczne walory.

Prace będzie można oglądać do 22.06.2010r.

 KONCERT AMERYKAŃSKIEGO ARTYSTY JEFFA MILLSA            GODZ. 20.00

Jeff Mills uważany jest za prekursora i fundatora gatunku Detroit Techno i Minimal Techno. Ciągle jest wielkim autorytetem, najważniejszym Dj-em, a także ikoną zapraszaną na wszystkie najważniejsze festiwale. Dla tej muzyki skalą popularności odpowiada roli Tiesto dla transu. Koncert rozpocznie się na Dużej i Średniej Galerii o godzinie 20.00. Jest to impreza biletowana. Bilety można nabyć na www. ticketpro.pl i www. ticketportal.pl


Uwaga: bilety do wygrania także w konkursie w Punkcie Informacyjnym Galerii Szyb Wilson

Więcej informacji o wydarzeniach w województwie śląskim w ramach akcji: Industriada - Święto Szlaku Zabytków Techniki na stronie internetowej: www.industriada.pl