No show found! show="1" does not exist.

Wydarzenia

Crystal Castles 24/06/2010 do 24/06/2010


23 czerwca w środę o godzinie 20.00 odbył się koncert kanadyjskiego duetu Crysal Castles jednego z najważniejszych współczesnych alternatywnych zespołów. W jego skład wchodzą multiinstrumentalista Ethan Kath oraz wokalistka Alice Glass.
 
Kanadyjski duet Crystal Castles to autorzy jednej z największych muzycznych niespodzianek ostatnich lat i kolejny przykład zespołu, którego kariera potoczyłaby się zapewne inaczej, gdyby nie wsparcie ze strony oddanych fanów, którzy potrafili wydobyć ich nagrania z mroków majspejsowej anonimowości i spowodować, że pochodzący z 2008r. debiutancki album znalazł się w wielu podsumowaniach najlepszych płyt ostatniej dekady, lokując się na wysokich pozycjach. Podobnie, jak poprzedni bohaterowie serii koncertów Before Tauron Nowa Muzyka Festiwal, grupa Fuck Buttons, także Ethan Khan i Alice Glass czerpią pełnymi garściami z co bardziej nieprzystępnych odmian awangardy, takich jak noise i digital hardcore, tworząc popowe kompozycje, w których przewija się uwielbienie dla wszystkich mocno energetycznych odmian muzyki, od punka przez rave po electropop i czyste techno. Nic więc dziwnego, że nagłe pojawienie się tego duetu wywołało szerokioddźwięk u publiczności wychowanej na eklektycznej muzyce lat 90-tych, dla której różnorodność i niemożność zamknięcia danego wykonawcy w jasnookreślonej szufladce gatunkowej, stanowi jeden z podstawowych wyznaczników wartości muzycznej.
 
Ich koncerty to przeciwieństwo tego, co z reguły kojarzy się z zespołami kwalifikowanymi do nowych brzmień – Crystal Castles nie przywożą ze sobą rozbudowanej scenografii, baterii świateł i ekranów, nikogo również nie próbują olśniewać cyfrowymi wizualizacjami. Nie jest im to do niczego potrzebne – podobnie jak punkowe kapele sprzed 40 i więcej lat stawiają na czysty żywioł, hałas i energię, zdolną wywołać takie pogo, jakiego większość klubów i festiwali nie widziała od czasu rozpadu The Sex Pistols. Proste, motoryczne bity, potężna ściana syntetycznych dźwięków i prymitywne, czasem wręcz zwierzęce zaśpiewy Alice Glass okazały się jednym z najskuteczniejszych sposobów, by pobudzić do tanecznego szaleństwa zblazowaną miejską publiczność na całym świecie.
 
 
Oba polskie koncerty Crystal Castles – 23.06. w Katowicach (Szyb Wilson) i 24.06. w warszawskim Klub Proxima, to rewelacyjna okazja do tego, by spotkać się z muzyką, która może drażnić, denerwować i wzbudzać niepokój, za każdym razem jednk potrafi wyzwolić w publice uwielbienie do dwójki niepozornych wykonawców, tak skutecznie panujących nad nawet największym tłumem.
 
Bilety: www.ticketpro.pl
Więcej informacji na: www.festiwalnowamuzyka.pl
 
 Sponsorem głównym festiwalu jest TAURON Polska Energia. TAURON Polska Energia SA jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz liderem sprzedaży. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju, zatrudnia ok. 28 tys. osób i jest  jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem ok. 13,7 mld zł. Grupa posiada aktywa we wszystkich elementach łańcucha wartości  charakterystycznego dla sektora elektroenergetycznego (wydobycie, wytwarzanie,  odnawialne źródła energii, dystrybucja, sprzedaż). W skład Grupy Tauron wchodzą 93 podmioty, m.in. Południowy Koncern Węglowy, Południowy Koncern Energetyczny, Enion, EnergiaPro, Enion Energia, EnergiaPro Gigawat, PEC Katowice, EC Tychy, Jeleniogórskie Elektrownie Wodne.