No show found! show="1" does not exist.

Wydarzenia

Spektakl Bunt of Nietzsche 21/10/2011 do 21/10/2011


21 października 2011 roku, o godzinie 17.00, odbyła się premiera spektaklu Bunt of Nietzsche.
 
Przedstawienie zarówno w koncepcji, jak i formie scenicznej ma na celu wprowadzić widza w przestrzeń, którą sam musi oswoić i poznać. bunt of nietzsche to nie dosłowny wykład z filozofii Friedricha Nietzschego, to inspiracja myślą, która pokazuje człowieka w drodze, poszukującego własnej ścieżki – nie zawsze łatwej – do odkrycia związków między naturą a kulturą, indywidualnością a zbiorowością, świadomością a kulturową determinacją. Wszystko to ukazane za pomocą tańca, scenografii i specjalnie skomponowanej muzyki na żywo.
 

Spektakl powstał z inicjatywy studentów specjalności teatrologicznej kulturoznawstwa w Uniwersytecie Śląskim przy współpracy ze studentami Akademii Muzycznej  im. Karola Szymanowskiego w Katowicach,  Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, a także uczestnikami Studium Fizycznego Teatru Tańca w Bytomiu oraz grupy tanecznej Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Współorganizatorzy spektaklu: Uniwersytet Śląski, Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego oraz Galeria Szyb Wilson. 

 

I wszelka dola, wszelkie wydarzenie, które mi się przytrafić może – coś z pielgrzymki w nich będzie i z wędrowań po szczytach: przeżywa bo wszak człowiek samego siebie jedynie.

 

Friedrich Nietzsche, Tako rzecze Zaratustra.