Wydarzenia

Noc Muzeów w Galerii Szyb Wilson 19/05/2012 do 19/05/2012


Noc Muzeów to wyjątkowa okazja do odwiedzenia placówek kultury o nietypowej porze, w której chętnie biorą udział zarówno muzea i galerie, jak i odwiedzający. Także Galeria Szyb Wilson była otwarta tego dnia aż do 1 w nocy, a w pobliskim oddziale Muzeum Historii Katowic można było zobaczyć zapowiedź V Art Naif Festiwalu, obrazy Stephena Lewisa, Laureata Nagrody Publiczności w 2011 roku.
 
Noc Muzeów z 19 na 20 maja zawitała także do naszej Galerii. Zwiedzanie z przewodnikiem trwało aż do pierwszej w nocy. Prezentowana wystawa „Karol Wieczorek i przyjaciele” doskonale wpisała się w charakter nocnego święta muzeów, ponieważ obrazy Wieczorka często bliższe są marzeń sennych niż rzeczywistości. W Galerii można było zobaczyć także dzieła m.in. Andrzeja Urbanowicza, Erwina Sówki, Marka Kamieńskiego, Andrzeja Sieka, Lecha Kołodziejczyka oraz grupy Eco-Industri-Art.
 
W pobliskim oddziale Muzeum Historii Katowic przy ulicy Rymarskiej 4 tylko tego dnia można było zobaczyć prace Stephena Lewisa z Tanzanii, zdobywcy nagrody publiczności zeszłorocznego, IV Art Naif Festiwal. Obrazy są naprawdę niezwykłe, ponieważ artysta połączył na nich charakterystyczny pejzaż Nikiszowca z elementami własnej kultury. Jedna z prac znajdzie się na plakacie promującym Art Naif Festiwal 2012.
 
Dziękujemy za spędzenie z nami Nocy Muzeów!