No show found! show="1" does not exist.

Wydarzenia

Pokazy szortów 2012 (6-8 listopada) 09/11/2012 do 09/11/2012


Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej i CANAL + zapraszają na filmową ucztę. Przez kolejne dni w ramach cykli Aperitif, Main Course i Superdesery CANAL+ zostanie zaserwowanych po 7 filmów krótkometrażowych z całego świata, w tym m.in. tegoroczny laureat Oskara „Bożek miłości”. Wstęp wolny, zapraszamy!
 
Znany jest już program tegorocznej edycji Ogólnopolskich Pokazów Szortów 2012, organizowanych przez Fundację Rozwoju Sztuki Filmowej i CANAL+. W ramach POKAZÓW SZORTÓW, zaprezentowane zostaną polskiej publiczności najbardziej prestiżowe filmy krótkometrażowe.
 
W programie znajduje się między innymi tegoroczny laureat Oscara – „Bożek miłości” (God of Love) w reżyserii: Luke`a Matheny`ego, który pokazany zostanie w cyklu Superdesery CANAL+. Nie zabraknie również zdobywców wielu prestiżowych nagród filmowych, w tym BAFTA (British Academy of Film and Television Arts), nagród przyznanych na festiwalach w Clermont-Ferrand czy w Annecy.

Seanse filmów krótkometrażowych odbędą się w ramach trzech pokazów wyświetlanych w każdej z trzydziestu dwóch lokalizacji w całej Polsce i potrwają od listopada do grudnia. Filmy w ramach akcji zostały wyłonione z ponad 200 propozycji nadesłanych z całego świata. Zostanie pokazanych łącznie 21 filmów w trzech blokach tematycznych: "Aperitif", "Main course" i "SuperDesery CANAL+". Dla uczestników ostatniego cyklu, CANAL+ przygotował słodkie niespodzianki, które umilą projekcję.

Inauguracja pokazu Szortów i pierwsza projekcja odbędzie się w warszawskim klubie Znajomi znajomych na ul. Wilczej 58a w dniu 5 listopada o godzinie 19:00. Wyjątkowo, pierwszym pokazem będą SuperDesery CANAL+. Tego wieczora na widzów czekają dodatkowe atrakcje w postaci konkursów z nagrodami od współorganizatora Szortów - CANAL+.

W ramach wszystkich pokazów wyświetlone zostaną filmy z 4 kontynentów i 14 krajów. Każdy z pokazów to 7 filmów krótkometrażowych. Łącznie 21 tytułów. W cyklu "SuperDesery CANAL+” znajdą się m.in.: „Bożek miłości” (God of Love) w reżyserii Luke`a Matheny`ego laureta Oscara 2011 dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego; „Żuk Eaglemana” (The Eagleman Stag) w reżyserii Michaela Please`a nagrodzony w 2011 roku BAFTA Award oraz nagrodą krytyków w Clermont-Ferrand oraz wyróżnieniem w Annecy.

Przez cały czas trwania POKAZÓW SZORTÓW 2012 publiczność może głosować na ulubiony film. Po skończeniu projekcji zostaną podliczone głosy z całego kraju i zostanie wyłoniony najlepszy film pokazów, który otrzyma tytuł "POLISH AUDIENCE AWARD".

Pokazy odbędą się w trzydziestu dwóch ośrodkach w całej Polsce. Do Galerii Szyb Wilson zapraszamy od 6 do 8 listopada na godz. 18.00. Wstęp wolny!
 
Szczegółowy program można znaleźć na www.szorty.pl