Wydarzenia

Noc Muzeów 2013 18/05/2013 do 18/05/2013


Noc Muzeów to wyjątkowa okazja do zwiedzenia instytucji kultury o nietypowej porze. Muzea i Galerie udostępniają wtedy swoje najtajniejsze zakątki i przygotowują mnóstwo specjalnych atrakcji. Oczywiście także Galeria Szyb Wilson zaplanowała dla swoich gości wiele niespodzianek.
 
W programie m.in. nostalgiczna podróż do lat 80. i 90., kiedy szczytem marzeń były atari i commodore. Kto nie pamięta Mario Brosa albo Mortal Kombat? Będzie okazja do ponownego sprawdzenia się w kultowych grach, a także pokazania dzieciom, jak bawili się ich rodzice. Nie wszyscy wiedzą, że granie na komputerze może być również dosłowne, gdy potrafi się wydobyć z nich dźwięk, a tego wieczoru pojawi się taka możliwość. Po wystawie oprowadzi kolekcjoner i pasjonat tych urządzeń, który opowie „jak to działa” i podzieli się ciekawostkami na ich temat. Dla najmłodszych przygotowane zostaną warsztaty malowania pikselami, ale na papierze.

Noc Muzeów to także okazją do pierwszego w tym roku spotkania ze sztuką nawiną. VI Art Naif Festiwal rozpocznie się 14 czerwca, a 18 maja premierowo zostanie pokazany m.in. obraz Semy Culam z Turcji, który pojawi się na wszystkich materiałach promujących wydarzenie. Motywem przewodnim tegorocznego Festiwalu będzie Argentyna, część obrazów dotarła już z Ameryki Południowej i niektóre z nich utworzą mini-wystawę, przedsmak tego, co będzie działo się od połowy czerwca. Pojawią się także festiwalowe gadżety, by je zdobyć, trzeba będzie jednak odpowiedzieć na parę pytań.

Trwa wystawa polskich i niemieckich twórców „CRASH”. W sobotni wieczór o 19.00 i 20.00  przewodnikami po niej będą sami artyści, dodatkowo odbędzie się projekcja eksperymentalnych filmów Ronalda Urbanczyka i Andrzeja Klamta, które dotychczas można było zobaczyć tylko podczas wernisażu.

A poza tym, kogo zauroczyła dzienna gra światła na ścianach Galerii, z pewnością nie będzie rozczarowany także wyjątkowym klimatem, który panuje w niej po zmierzchu.

Serdecznie zapraszamy!