No show found! show="1" does not exist.

Wydarzenia

622 upadki 24/06/2013 do 24/06/2013


Serdecznie zapraszamy na spektakl pisany duszą i ciałem – „622 upadki” w wykonaniu zespołu Szkoły Tańca NOVA – GRUPY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO.
 
GRUPA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO w projekcie „622 upadki” w niezwykłej przestrzeni Galerii Szyb Wilson w Katowicach.
 
„622 upadki”
choreografia i reżyseria – Maciej Cierzniak
muzyka – Sinojja 
tekst – Stanisław Ignacy Witkiewicz
 
„622 upadki” to kolejny z projektów choreograficznych Macieja Cierzniaka*, z muzyką na żywo. Spektakl stworzony został w oparciu o powieść „622 upadki Bunga, czyli Demoniczna Kobieta”. Sztuka ma na celu wprowadzenie widza w sytuacje z życia współczesnej kobiety oraz ukazanie towarzyszących jej stanów poznawczych i emocjonalnych.
 
Wszechstronność podjętej problematyki pozwala widzowi na ponadczasową refleksję, a także czerpanie z estetyki tańca współczesnego, w czym pomagają tancerze: Sabina Delmaczyńska, Monika Kwaśniak, Monika Małycha, Justyna Kędra, Zuzanna Skumiał, Magdalena Foik, Dominika Węgłowska, Katarzyna Koziorz, Paulina Jakóbczak, Anna Raciok i Izabela Kura oraz muzycy: kontrabas – Łukasz Malok, akordeon – Jarek Wasilewski, saksofon i flet – Agata Chwoła (gościnnie na instrumentach perkusyjnych – Maciej Cierzniak).
 
Grupa Tańca Współczesnego (GTW) powstała w roku 2012 z inicjatywy tancerza i choreografa Macieja Cierzniaka, grupa jest związana i działa w ramach Szkoły Tańca NOVA. Grupa składa się z amatorów, którzy dzięki swojej pasji, a także regularnej pracy niejednokrotnie odnieśli sukcesy na poziomie krajowym.
 
Pierwszy z projektów grupy „Relacje” zakwalifikowany został do finału konkursu „Entree” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Tancerze występują także w Przestrzeni Twórczej Stacja Ligota. Komercyjnie GTW obejrzeć można w teledysku Sylwii Grzeszczak "Karuzela". Projekty Grupy utrzymane są technice tańca współczesnego.
 
Termin: 24 czerwca, godz. 20.00
Miejsce: Galeria Szyb Wilson
WSTĘP WOLNY !!
 
*Maciej Cierzniak (tancerz, choreograf, muzyk). W roku 1999 ukończył Państwową Szkołę Baletową w Bytomiu. Pracował między innymi w Operze Śląskiej w Bytomiu i Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Współpracuję z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, solista baletu pracuje w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.