No show found! show="1" does not exist.

Wystawy

BABI TARG Z OLX. Ogólnopolska wymiana ciuchów 11/05/2014 do 11/05/2014


Po raz pierwszy w Polsce klika miast jednocześnie ogarnie prawdziwe „szafingowe” szaleństwo! Lubisz niebanalne ubrania, ciekawą biżuterię i oryginalne dodatki? Chcesz spędzić dzień przymierzając nieskończoną liczbę ciuchów, za które zapłacisz grosze? Masz szafę pełną ubrań, których już nie nosisz?
 
Weź udział w jedynym takim ogólnopolskim dniu wymiany ciuchów „Babitarg z OLX”. Akcja polega na wymianie lub sprzedaży ubrań i dodatków za niewielkie pieniądze. Dodatkowo, ubraniami, które nie znajdą nowych właścicieli, można wesprzeć podopieczne Fundacji Orle Gniazdo.
 
Na imprezie pojawią się też dwie organizacje, które w ramach kącika malucha zaproponują najmłodszym zabawy wokół tematu ekologii. Uniwersytet Rozwoju będzie sprawdzał wraz z dziećmi czy biodegradowalna reklamówka rozkłada się szybciej niż plastikowa oraz pokaże jak w domowych warunkach przetworzyć makulaturę na nową kartkę papieru. Prowadzący zaprezentują jak dżdżownice pomagają nam w przetwarzaniu śmieci i produkcji kompostu oraz poćwiczą z dziećmi sortowanie odpadów – każdy dowie się, gdzie wyrzucić karton po mleku, zużytą baterię czy żarówkę.
 
Z kolei Fundacja Rozwoju Wolontariatu w ramach programu PROJEKTOR zaproponuje akcję edukacyjną EKO Trendy, zapozna dzieci z podstawowymi zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska: recyklingiem, segregacją śmieci czy junk art. Poprzez gry, zabawy, odgrywanie scenek i prace plastyczne z wykorzystaniem odpadów dzieci zdobywać będą wiedzę, przy okazji ucząc się zachowań proekologicznych. Warsztaty dla dzieci są bezpłatne.
 
Osoby, które będą chciały odpocząć na chwilę od zakupowego szaleństwa zapraszamy na aromatyczną kawę i małe co nieco, które serwować będą Kawiarnia na kołach i Spółdzielnia, a w niej: Goodcake, Czajnik i Kafo Kawiarnia.
 
Udział w imprezie jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wystawiający zobowiązani są zgłosić swój udział za pomocą formularza dostępnego na stronie www.olx.pl/babitarg
 
Impreza odbywa się pod patronatem Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów.
 
BABI TARG Z OLX
Galeria Szyb Wilson
11 maja (niedziela), 12.00-16.00
wstęp wolny
 
DOJAZD
76, 920 (przystanek: Janów Oswobodzenia)
30, 108, 109 (przystanek: Nikiszowiec Szyb Wilson).
Na terenie Galerii znajduje się bezpłatny parking dla uczestników imprezy