No show found! show="1" does not exist.

Wystawy

Noc Muzeów 2014 17/05/2014 do 18/05/2014


W ten jeden wyjątkowy dzień w roku światła w muzeach w całej Polsce nie gasną o 18.00, klucze nie przekręcają się w zamkach i nie włączają systemy alarmowe – to dopiero początek, rozpoczyna się Noc Muzeów.
 
Po raz trzeci na wieczorne zwiedzanie zaprasza także Galeria Szyb Wilson.

W programie:
 
Przez cały wieczór:
 
Warsztaty twórcze dla najmłodszych – zakładamy, że nie poszli spać zaraz po wieczorynce, w Galerii będą mogli spróbować swoich sił w glinie oraz poczuć się jak prawdziwi artyści, malując wspólne dzieło na ogromnym płótnie.
 
Jeśli dzieciaki zachowają jeszcze energię, mogą poszperać w zakamarkach Galerii, gdzie czekają na nich kolejne zadania, wypełnienie wszystkich na pewno zostanie nagrodzone!
 
Trójwymiarowa gra planszowa – dla wszystkich. Uczestnicy wystąpią w roli pionków, a przepustką do możliwości przejścia o liczbę pól wskazaną przez kostkę będzie dobra odpowiedź na zadane pytania.
 
godz. 20.00 – zwiedzanie aktualnej wystawy „Bezpośrednio” z jej twórcami, którzy opowiedzą, dlaczego dla nich w odbiorze sztuki ważniejsze są osobiste emocje od nabytej wiedzy.

 

godz. 19.15, 22.00 – zwiedzanie Szybu Wilson z przewodnikiem, czyli okazja do posłuchania o starym i nowym życiu dawnej kopalni.

 

godz. 21.00 – koncert zespołu BLOKOWIOSKA, pozytywna energia w najlepszym wydaniu. Zespół sam o swojej muzyce pisze tak: (..) inspirujemy się tradycyjną kulturą wsi, okraszając ją szczyptą nowoczesnej improwizacji. W nasze nowoczesne aranżacje muzyczne wkrada się elektronika oraz beatbox. Brzmi intrygująco? W sobotę będzie można posłuchać na żywo, a już teraz na stronie zespołu.

 

Noc Muzeów w Galerii Szyb Wilson

17 maja 2014
godz. 19.00-24.00

wstęp wolny!