Wystawy

STACJA WILSON LETNI BRUNCH MUZYCZNY 10/08/2014 do 10/08/2014


Dnia 10 sierpnia 2014 roku Galeria Szyb Wilson od godziny 12.00 do 15.00 zaprasza wszystkich zarówno dużych jak i małych na bałkańskie śniadanie z muzyką na żywo. Jeśli niedziela to dla Ciebie czas, kiedy masz ochotę zjeść coś pysznego, słuchając muzyki na żywo w gronie przyjaciół i rodziny zajrzyj do nas!

 

Rozsiądź się wygodnie w otoczeniu niesamowicie radosnych i kolorowych prac artystów z całego świata zebranych z okazji VII Art Naif Festiwalu.
 
STACJA WILSON LETNI BRUNCH MUZYCZNY to projekt, który ma na celu zachęcenie ludzi do wspólnego spędzania czasu wolnego w Galerii Szyb Wilson. Chcemy pokazać, że galeria sztuki oprócz wystaw, które towarzyszą nam przez większość roku proponuje także wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia w artystycznej industrialnej przestrzeni po dawnym szybie kopalni Wieczorek.
 
Dnia 10 sierpnia 2014 roku będzie można posłuchać muzyki na żywo - m.in. zespołu Sax2voice. Tego dnia każdy głodomór znajdzie coś dla siebie bowiem w menu gościć będą przysmaki kuchni bałkańskiej. Napoje takie jak kawa, herbata, koktajle sprawdzą się idealnie w parze z dobrą książką, którą będzie można poczytać i nabyć. W trzech strefach będzie można odnaleźć w sobie kreatywność i wykazać się podczas quizu zdobywając cenne nagrody.
 
 
W MENU znajdziecie:
( PŁACISZ 10 zł i jesz co chcesz)
 
Dania:
  • zapiekaną paprykę z soczewicą

  • bakłażanową zapiekankę z fetą

  • duszone ziemniaczki z kukurydzą w sosie leczo

  • bułgarską sałatkę

  • klopsy po bałkańsku

  • mozarellę z pomidorami

  • langosze z serem

 
Desery:
  • mus z truskawkami
  • mus z jagodami

 
Do picia: kawa, herbata, pyszne i zdrowe koktajle owocowe i warzywne.
 
W programie także trzy strefy:
- strefa z dobrą książką
- strefa gier i zabaw
- strefa dziecka
 
Rozkład godzinowy:
 
Od 12.15 do 15.00 – muzyka na żywo - Sax2voice, Adamo
Od 12:45 do 13:15 – oprowadzanie po wystawie VII Art Naif Festiwal
Od 13:45 do 14:15 – oprowadzanie śladami dawnej kopalni
 
Sax2voice – muzycy z wieloletnim doświadczeniem na scenach muzycznych i teatralnych w Polsce i zagranicą.
 
Skład zespołu:
Paweł Piec – saksofon. Absolwent Jazzu i Muzyki Współczesnej Akademii Muzycznej w Krakowie. Kompozytor oraz dyrygent awangardowego zespołu PiecARToFFoN Orkiestra. Gra ze swoistą ekspresją i barwą. Założyciel MADORE QUINTET. Charyzmatyczny nauczyciel gry na saksofonie. Członek Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club.
www.pawelpiec.pl
 
Marta Dobrowolska-Rezinkin – wokal. Współpracuje ze śląskimi instytucjami kulturalnymi przy spektaklach, projektach i festiwalach. Jest muzykiem poszukującym, dlatego czerpie inspiracje z wszystkiego, co uznaje za prawdziwe i dobre.
www.madore.pl
 
Cezary Maj – pianino. Nieuczesany improwizator i wulkan jazzowej klawiatury. Osadzony w tradycji ale też szukający inspiracji we współczesności. Pasjonuje się pianistyką w szeroko rozumianych granicach muzyki jazzowej.” Członek Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club.
 
 
WSTĘP WOLNY!
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!