No show found! show="1" does not exist.

Wystawy

II Śląski Przegląd Sztuki Artystów Intuicyjnych „Artisma” 11/09/2014 do 26/10/2014


Pierwsza edycja „Artismy” spotkała się z ogromnym zainteresowaniem grup plastycznych województwa śląskiego, a także z pozytywnym przyjęciem gości zwiedzających wystawę – nie było więc wątpliwości, że odbędzie się druga edycja.
 
Udział w niej zadeklarowało 11 grup: Grupa Janowska, Grupa PO CO I DLA KOGO, Stowarzyszenie Silesia Tak Art, Grupa Plastyczna Spichlerz'86, Grupa Plastyczna Tęcza, Grupa Plastyczna Faun, Grupa 18-Obsydian, Chorzowska Grupa Plastyczna Krajcok'12, Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, Stowarzyszenie Barwy Śląska. Swoje prace pokaże też kilku artystów indywidualnych.

Grupy prezentują dużą różnorodność, niektóre działają od kilkudziesięciu lat, inne zaledwie od roku czy dwóch, jednak ich wspólną cechą jest ogromna energia i determinacja, by prezentować swoje prace i stale się rozwijać. Wśród grup znajdują się takie, których członkowie nie ustępują w niczym artystom profesjonalnym, inni dopiero co zaczęli swoją przygodę ze sztuką, np. poprzez udział w zajęciach Uniwersytetów Trzeciego Wieku, realizując pasję, która została odłożona na później ze względu na pracę zawodową czy codzienne obowiązki.

Warto wspierać twórczość artystów intuicyjnych, ich dzieła nie będą zapewne wystawiane w największych muzeach świata, ale ważniejsza od biegłości technicznej jest autentyczna potrzeba i radość z tworzenia, które pokazują, że dobrze znaleźć swoją pasję i jej się poświęcać.
 
II Śląski Przegląd Sztuki Artystów Intuicyjnych „Artisma”
12 września – 26 października 2014
wernisaż: 11 września, godz. 18.00