Wystawy

Pomiędzy wczoraj a jutro – najwyższy czas na nadzieję. Wernisaż wystawy 17/01/2015 do 28/02/2015


Stowarzyszenie Uratujmy Życie 17 stycznia (sobota) o godzinie 15.00 zaprasza do Galerii Szyb Wilson na wernisaż wystawy „Pomiędzy wczoraj a jutro – najwyższy czas na nadzieję”.
 
Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną zdjęcia przedstawiające dzieci chore na nieuleczalną chorobę Sanfilippo, które zostały wykonane przez fotografów z całej Polski, wywodzących się z Akademii Fotografii Dziecięcej.
 
W trakcie wystawy nastąpi również uroczysta premiera klipu do piosenki „Jesteś w nas” zespołu Airside, nagranego z podopiecznymi stowarzyszenia wraz aktorem znanym m.in. z serialu „M jak Miłość” – Kacprem Kuszewskim.
 
Ponadto na najmłodszych czeka wiele atrakcji, w tym warsztaty kulinarne, które poprowadzi szef kuchni Adrian Feliks z Top Chef Polska, pokazy jednego z najlepszych iluzjonistów w Polsce – Tomasza Kabisa, laureata programu „Mam talent”, a także gry i zabawy z animatorami Fundacji „Dr Clown”.
 
Na koniec przygotowaliśmy coś dla miłośników bluesa: koncert zespołu Airside (godz. 17.00).
 
„Nie mogąc zatrzymać choroby, zatrzymujemy chwile w obiektywie, żeby jutro móc cofnąć czas” – najbliżsi chorych dzieci mają nadzieję, że w przyszłości diagnoza choroby Sanfilippo nie będzie oznaczała choroby nieubłaganie postępującej, nieuleczalnej, śmiertelnej. Celem i marzeniem rodziców zrzeszonych w stowarzyszeniu jest lek, nad którym pracują polscy naukowcy na Uniwersytecie Gdańskim. To ratunek dla dzieci już chorych, jak i tych, które dopiero urodzą się z tą chorobą. Dlatego zbierane są fundusze na kontynuację badań nad lekiem.
 
Serdecznie zapraszamy na wystawę oraz towarzyszące jej wydarzenia!