Wydarzenia

Śląska Szkoła Malarstwa 27/04/2015 do 14/05/2015


„ŚLASKA SZKOŁA MALARSTWA” to jedna z tych wystaw, która na nowo pozwala zachwycić się twórczością artystów pochodzących ze Śląska. Prezentowane zestawienie jest kompozycją prac ponad dziesięciu artystów i daje wielowymiarowe spojrzenie na różne formy ekspresji twórczej.

 

Podziwiać można obrazy ukazujące atmosferę panującą w Katowicach w czasie gdy miasto przechodzi metamorfozę i wkracza w nowoczesność. Taki stan rzeczy pokazuje cykl obrazów Macieja Nawrota. Jeśli natomiast zechcą Państwo oddalić się od miasta i wejść w świat abstrakcji i marzeń to polecamy zatrzymać się przy obrazach Andrzeja Tobisa „Wielosześcian Connelly’ego” oraz „Stożek macha i strefa ciszy”.
 

Niezwykłą okrągłą formą zaskakuje widzów również  cykl dzieł Andrzeja Urbanowicza m.in. „Jestem tu, jestem tam”, „Opowieści babiego lata” czy „Uśmiechy”. Ponieważ obrazy przypominają wyglądem lustra, widz może stanąć z obrazem wizją „twarzą w twarz”. 

 

Obrazy prezentowane na wystawie to odbicie duszy błądzącej między szarą i niepokojącą doliną cieni, a szaloną i entuzjastyczną przestrzenią marzeń. Nie sposób nie znaleźć na niej swojego ulubionego obrazu za którym z pewnością przyjdzie zatęsknić już kilka chwil po opuszczeni Galerii.  
Lista artystów prezentowanych na wystawie:
 
Florczyk Agnieszka
Kamieński Marek
Kołodziejczyk Lech
Lewczuk Sławomir
Maciejska Justyna
Nawrot Maciej (na obrazie jego „Spodek”)
Oszek Albert
Sala Marta
Tobis Andrzej
Urbanowicz Andrzej
Wieczorek Karol