Wystawy

Matryce poezji... 16/05/2015 do 31/05/2015


„Matryce poezji – graficzne interpretacje twórczości Wisławy Szymborskiej” to projekt stworzony przez młodych artystów-studentów, w którym podjęli się wizualnej interpretacji wierszy noblistki.  Każdy z członków koła „DEHA” wybrał dla siebie jeden utwór poetki.
 
Poprzez graficzną interpretację nawiązał z poetką osobisty dialog, czego wynikiem stały się matryce prezentujące subiektywny punkt widzenia danego wiersza. Wspólnym elementem są emocje, które każdy z autorów odnalazł w wybranym utworze. Ilustracje w metaforyczny sposób przemawiają do odbiorcy, poruszając ważne tematy, o których w swojej twórczości pisała Wisława Szymborska.Dodatkowym elementem wystawy będą przepisane własnoręcznie wiersze każdego autora ilustracji, które wkomponowane w ekspozycję stworzą spójne dzieło literacko-wizualne.
 
Koło Artystyczno-Naukowe Drzeworytników i Linorytników „DEHA” z Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Galeria Szyb Wilson zapraszają na wernisaż wystawy podczas Nocy Muzeów, 16 maja (sobota) o godz. 20.00.
 
Wernisażowi towarzyszyć będą otwarte warsztaty małej formy graficznej wykonywane technikami graficznymi linorytu oraz monotypii.  Serdecznie zapraszamy na twórcze spotkanie oraz zachęcamy każdego do podjęcia własnych prób nowego spojrzenia na wiersze Wisławy Szymborskiej i poszukiwań związków między słowem a obrazem. Udział w warsztatach jest bezpłatny.