Wystawy

Jerzy Wilgus. Rzeźba 05/09/2015 do 27/09/2015


5 września odbędzie się kolejny wernisaż rzeźb autorstwa doktora Jerzego Wilgusa, znanego i cenionego chirurga plastycznego. Tym razem będziemy mogli podziwiać rzeźby wykonane z takich materiałów jak drewno, aluminium, metal czy kamień. Zaczynamy o 18.00. Serdecznie zapraszamy.

 

Jerzy Wilgus – Doświadczony i Doceniany Chirurg Plastyczny. Właściciel EUROKLINIKI w Katowicach, jednej z najlepszych klinik w Polsce. Zdecydowanie można powiedzieć, że jest to artysta plastyk, zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym.
 
Kochający mąż, ojciec trójki pięknych kobiet, właściciel dwóch szalonych psów. Od zawsze wiedział, że chce tworzyć coś pięknego. Swoją przygodę z rzeźbami rozpoczął w latach 80. Po przeżyciu krótkiej przygody z Akademią Sztuk Pięknych postanowił zostać chirurgiem plastykiem i nie tylko upiększać, ale też pomagać. „Nawet po kilkunastu godzinach przy stole operacyjnym wraca do domu i rzeźbi. Myślę, że dla mojego męża to najlepsza forma odpoczynku” – mówi żona doktora, Dorota Balcerowska-Wilgus, która od lat wspiera męża. W swojej pracowni spędza tyle czasu, aż nie dopracuje najmniejszego szczegółu. Perfekcjonista w każdym calu. Tylko zapalony artysta potrafi odnaleźć inspiracje w każdym materiale tworząc kobiety, płazy, psy a nawet śląskie symboliczne postacie. „Ważne, aby odnaleźć w swoim życiu to co naprawdę sprawia nam radość i to rozwijać” mówi doktor. Zawsze wspiera młodych artystów, bo jak sam mówi każdy z nas od czegoś zaczynał, a człowiek bez pasji to człowiek bez duszy. Z dumą prezentujemy Państwu rzeźby doktora Jerzego Wilgusa.
 
Wernisaż:
5 września, godz. 18.00
Wstęp wolny