Wystawy

"Coś się zaczyna..." Wystawa Pawła Rubaszewskiego 09/09/2016 do 30/09/2016


Zapraszamy na wernisaż wystawy rzeźb Pawła Rubaszewskiego 9 września 2016 r. o godz. 19.00 w Galerii Szyb Wilson. Wystawa potrwa do 30 września.

 

Paweł Rubaszewski pracuje w różnej skali i w różnych materiałach, ale zawsze w głównym kręgu jego zainteresowań pozostaje człowiek. W swoich rzeźbach niezależnie od wielkości i materiału nawiązuje do tego, co jest w człowieku i w relacjach międzyludzkich trudne do nazwania, co zawiera się w kategoriach przeżyć, doznań lub doświadczeń. W jego twórczości znajdziemy i ironię, i smutek, i humor, ale przede wszystkim wiele ciepła i życzliwości dla drugiego człowieka.

Rzeźby Pawła Rubaszewskiego przedstawiają najczęściej chwilę zatrzymaną w czasie. Można powiedzieć, że mimo elementów surrealistycznych stanowią jakby stopklatki w czasie i kadry w przestrzeni. Samo nasuwa się wtedy stwierdzenie, że "coś się zaczyna..."

Tym razem artysta zaprezentuje niemal wyłącznie duże rzeźby. A że ostatnio coraz częściej pojawiają się w jego twórczości prace abstrakcyjne - również i na tej wystawie zobaczymy rzeźby, których istotę stanowi forma, faktura, światło i kolor.