Wystawy

II Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda 09/03/2018 do 20/05/2018


Ruszają przygotowania do II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda
 
Zapraszamy na drugą już edycję Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda.
To trzy miesiące w Galerii Szyb Wilson wypełnione sztuką. Najważniejszym punktem tradycyjnie będzie konkurs - i w tym roku Jury przyzna nagrody Angelusów Silesiusów. Dodatkowo zaplanowane są spotkania autorskie oraz wykłady o sztuce. 
 
Więcej informacji wkrótce! 
 
Artystów zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń. 
 
 

 Zeszłoroczna edycja organizowana przez Fundację Eko-Art Silesia i Galerię Szyb Wilson cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i przyciągnęła ponad 100 malarzy z całej Polski i z zagranicy.

Jury wyłoniło 4 laureatów i przyznało kilkanaście wyróżnień, każdy został nagrodzony – najlepsi dostali statuetki Angelusa Silesiusa, nagrody pieniężne oraz możliwość zorganizowania indywidualnej wystawy w Galerii Szyb Wilson.

 

Nowa Awangarda powstała po to, by pokazać najnowsze tendencje w malarstwie i sztuce. Chcemy, by młodzi malarze i graficy mieli możliwość zaprezentowania swoich prac w otwartej na widza przestrzeni Galerii, nie chcemy by sztuka młodych artystów zamykała się tylko w murach akademickich czy pracowniach.

 

W Przeglądzie mogą wziąć udział zarówno artyści profesjonalni, jak i nieprofesjonalni, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Prace mogą być wykonane w dowolnym medium i technice. Ta otwarta formuła wydarzenia ma zapewnić szeroki wachlarz propozycji, nurtów, stylistyk.

 

 

Dlaczego „nowa awangarda”?

Celem Przeglądu jest zaprezentowanie najciekawszych praktyk artystycznych, eksperymentów i aktualnych tendencji panujących w sztuce.

Nowy wymiar sztuki

Pod takim hasłem chcemy zaprezentować inne spojrzenie na sztukę – obecną codziennie w popkulturze, przekraczającą granice sztuki wysokiej i masowej. Pokażemy jak w nowych mediach promować można swoje prace, odpowiemy na pytanie - czy sztuka w internecie to jeszcze sztuka? Zapytamy o to zaproszonych gości, grafików i ilustratorów, aktywnie działających w mediach społecznościowych. Cykliczne spotkania staną się motorem do rozmów o sztuce i jej tworzeniu.

Wykład mistrzowski – Wielka Debata o Sztuce

Zwieńczeniem Przeglądu będzie wykład mistrzowski, na nim o sztuce, o historii sztuki i o najnowszych trendach porozmawiają eksperci – profesorowie polskich akademii sztuk pięknych, marszandzi i kolekcjonerzy sztuki współczesnej.

 

Formularze zgłoszeniowe prosimy nadsyłać na adres: projekty@szybwilson.org z dopiskiem "Nowa Awangarda" do 31 stycznia 2018 roku. 

 

Regulamin II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda

Formularz techniczny do pobrania