Wystawy

II Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda 09/03/2018 do 20/05/2018


Awangarda kolejny raz zagości w Galerii Szyb Wilson. 9 marca odbędzie się wernisaż II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda. To okazja do tego, by poznać najnowsze tendencje w sztuce współczesnej. A postindustrialna przestrzeń katowickiej Galerii Szyb Wilson aż do 20 maja wypełniona będzie setkami dzieł nowoawangardowej sztuki. 

 Do udziału w konkursie zostali zaproszeni wszyscy artyści z całej Polski,   wpłynęło 630 zgłoszeń, z czego zakwalifikowanych do Przeglądu zostało   około 300 osób. Dzięki temu każda dziedzina sztuki ma szansę się   zaprezentować – od tradycyjnego malarstwa przez asamblaże, rzeźbę,   digital art, fotografię, grafikę tradycyjną, aż po wzornictwo, tkaninę   artystyczną, video art czy performance. Na wystawie zobaczyć będzie   można także takie ciekawostki jak chociażby książka artystyczna czy   biżuteria z nietypowych materiałów.

 Całemu przedsięwzięciu towarzyszy jedno założenie – liczy się oryginalność i nowatorskość pomysłów. Przy czym prace charakteryzują się jednocześnie wysokim poziomem artystycznym wykonania. Jest to sztuka na najwyższym poziomie.

Widzowie mają szansę zapoznać się z najnowszymi tendencjami w sztuce współczesnej, poznać aktualnie panujące trendy, a przede wszystkim zapoznać się z nietypową twórczością, która przełamuje schematy.

Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda prezentuje dzieła oryginalne poprzez technikę i wykonanie, a nie poprzez kontrowersyjne tematy. Współcześni artyści udowadniają, że potrafią zaciekawić i skłonić do refleksji.

Wystawa jest wydarzeniem, które udowadnia, że sztuka współczesna ciągle się rozwija, a ograniczeniem twórczym jest jedynie wyobraźnia artysty.  

 

Zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej, który odbędzie się 9 marca 2018 roku o godzinie 18:00.

Wtedy także zostaną przyznane nagrody Angelusy Silesiusy dla trójki najlepszych artystów biorących udział w Przeglądzie. 

Wystawa potrwa do 20 maja 2018 roku.

Czynna codziennie w godzinach: 8:00 - 19:00 

Wstęp bezpłatny!

Zapraszamy!

 

 

Regulamin II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda

Formularz techniczny do pobrania