Wystawy

Silesian Home. Metamorfozy 10/12/2018 do 01/05/2019


Celem wystawy jest pokazanie historii Śląska od czasów rozkwitu przemysłu ciężkiego, poprzez czasy wygaszania kopalń, zamykania hut i tworzenia się nowych gałęzi przemysłu, do czasów nam współczesnych w których ludzie mają świadomość, czym jest czyste powietrze, doceniają wartość dziewiczej przyrody, chcą żyć i pracować w zdrowym środowisku.

Zaprezentowane prace pokażą metamorfozę Śląska w wielu wymiarach skupiając w jednym miejscu artystów tworzących w naszym regionie, ludzi nauki, sportu, ale także jego zwykłych mieszkańców.

Nasze wydarzenie kulturalne jest sposobem na zwrócenie uwagi na problemy regionu. Na zdegradowane tereny, wszechobecny smog, na zanieczyszczone środowisko. Jest szansą na pobudzenie lokalnych społeczności do działań proekologicznych. To apel do elit światowych o wsparcie odrodzenia tego regionu.


Podczas wystawy zaprezentowane zostaną m. in. prace z Kolekcji Barwy Śląska Stanisława Trefonia, zdjęcia Marka Lochera i Janusza Wojcieszaka oraz oczywiście obrazy ze zbiorów Galerii Szyb Wilson.


Jest to także wyjątkowa okazja, aby uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.


Wernisaż:
10.12.2018
godz. 17:00

Wstęp bezpłatny