Wystawy

Art Naif Festiwal już po raz dwunasty w Galerii Szyb Wilson! 07/06/2019 do 23/08/2019


XII Art Naif Festiwal rozpocznie się 7 czerwca i potrwa do 23 sierpnia 2019 roku. Krajem przewodnim tegorocznej edycji, a jednocześnie gościem specjalnym Katowic będzie Kolumbia.
Art Naif Festiwal to jedyny w Polsce i największy w Europie międzynarodowy festiwal sztuki naiwnej, podczas którego prezentowane są prace artystów nieprofesjonalnych z całego świata. Celem Festiwalu jest rewitalizacja społeczna poprzez sztukę, która koi duszę i raduje serce, przełamanie stereotypowego spojrzenia na przemysłowy charakter Śląska, a także wypełnienie pewnej luki w historii sztuki, która koncentrując się na tzw. sztuce wysokiej, zapomina o twórczości ludzi tworzących z potrzeby wewnętrznej. Od 2008 r. Art Naif Festiwal jednoczy ludzi z różnych kultur, w różnym wieku i z różnych środowisk.
Przez cały okres wakacyjny postindustrialne wnętrze Galerii Szyb Wilson wypełnione będzie kolorową, radosną i odświeżającą sztuką artystów nieprofesjonalnych z całego świata, sztuką płynącą „prosto z serca do serca”. Art Naif Festiwal to nie tylko doskonała okazja do bezpośredniego obcowania ze sztuką: malarstwem, rzeźbą, ceramiką ale również do uczestnictwa w wydarzeniach towarzyszących wystawie: ArtJarmarku, Industriadzie czy warsztatach plastycznych dla dzieci. Podczas każdej edycji wybierany jest motyw przewodni – państwo lub region, którego sztuka (i szerzej, kultura) są obecne na wydarzeniu w szczególny sposób. W 2019 roku będzie to Kolumbia. Autorką obrazu promującego XII Art Naif Festiwal jest zwyciężczyni ubiegłorocznej nagrody Grand Prix – Sala Pilar z Argentyny.

Najważniejsze daty dla artystów:
do 8 kwietnia 2019 – przyjmowanie zgłoszeń na adres projekty@szybwilson.org
do 20 kwietnia 2019 – przesłanie artystom informacji o przyjęciu prac na wystawę
od 6 do 17 maja 2019 – dostarczenie prac do Galerii Szyb Wilson w Katowicach
7 czerwca 2019 – wernisaż wystawy XII Art Naif Festiwalu
23 sierpnia 2019 – finisaż wystawy XII Art Naif Festiwalu

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem, wypełnienia formularza technicznego i udziału w XI Art Naif Festiwalu!
 
Regulamin
 
Formularz technczny
 
W razie pytań, zapraszamy do kontaktu mailowego. Nasz adres to: projekty@szybwilson.org.