Wystawy

Aukcja dzieł sztuki Muschalik & Friends 23/05/2019 do 23/05/2019


23 maja 2019 r. o godz. 18:00 w Galerii Szyb Wilson odbędzie się aukcja dzieł sztuki pod patronatem Antoniego Cygana - Rektora ASP w Katowicach i Johanna Brosa - Przewodniczącego Rady Programowej Galerii Szyb Wilson. Licytację poprowadzi Mirosław Neinert. Dla gości zagra Fortis Quartet.
W sierpniu 2015 roku zaginął w Indiach BRUNO MUSCHALIK – syn kierownika Pracowni Fotografii, dr hab. Piotra Muschalika, prof. ASP. Niestety, do dzisiaj nie udało się go odnaleźć.
W trakcie minionych lat, zarówno społeczność katowickiej Akademii, jak i przyjaciele oraz środowiska artystycznego naszego regionu starały się wspierać poszukiwania.
Obecnie przyjaciele Piotra postanowili zorganizować kolejną aukcję charytatywną (poprzednie miały miejsce w 2016 roku), mającą na celu sfinansowanie dalszych działań w Indiach.
Zebrane środki zostaną przeznaczone na wynajęcie agencji detektywistycznej, opłacenie prawnika i pełnomocników oraz zakup biletów lotniczych.
Swoje prace przekazali już organizatorom m.in.: Piotr Kossakowski, Marta Pogorzelec, Adam Romaniuk, czy Jan Szmatloch.
Każda osoba, która zechce wziąć udział w wydarzeniu otrzyma przy zakupie wejściówki-cegiełki (w cenie 30 PLN) unikatową grafikę, przygotowaną specjalnie na ten cel przez Piotra Muschalika w Pracowni Sitodruku prof. Waldemara Węgrzyna.
 
KATALOG AUKCYJNY
 
WSTĘP: 30 zł (cegiełka w postaci unikatowej grafiki)
 
https://www.facebook.com/events/273818460190314/