No show found! show="1" does not exist.

Wystawy

Tomasz Masionek - Portret 25/10/2019 do 25/11/2019


25 października 2019 r. o godz. 18:00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Masionka "Portret". Wystawę można oglądać do 25 listopada 2019 r.
 

Wystawa "Portret" to chęć pokazania dwóch cyklów malarskich. Jeden z nich porusza tematykę uczuć powiązanych z kolorem, gdzie dany kolor jest odpowiednikiem różnych emocji. Cykl ten składa się z 6 obrazów na których namalowana jest żona artysty. Jest to bardzo osobisty temat malarski dla artysty, w którym pokazuje portrety wybranki swego życia. Są malowane farbą olejną za pomocą szpachelki malarskiej.
Drugi cykl to „Poczet Wojowników” na którym malarz stara się ukazać „ducha” męskości i dzikości z dawnych czasów, poprzez namalowanie portretów łotrów, wojowników i królów. „Poczet” to temat który jest zwrotem ku męskości niebezpiecznej. Obrazy przemalowywane były po trzy, cztery razy, aż w końcu było widać „zamierzony” efekt. Portrety namalowane są farbą olejną przy pomocy szpachli, a do podkreślenia szczegółów takich oczy i usta użyto pędzla.

 

Tomasz Masionek urodził się w 1994 roku w Lublińcu. Zanim podjął decyzję o pójściu na studia ukończył technikum budowlane, dlatego porusza tematy architektury w rysunkach. W 2019 roku obronił dyplom na Wydziale Sztuki na Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie.
Dyplom Poczet Wojowników - analiza portretu męskiego zrealizował w pracowni u dr hab. Bartosza Frączka. Recenzentem pracy dyplomowej był dr hab. Rafał Głowacki. Specjalizuje się w portretach wielkoformatowych, malowanych szpachlą.
Często sięga również po taką formę wyrażenia siebie, jaką jest rysunek. Analizuje architekturę poprzez linie i kreski za pomocą markerów i ołówka, Tworzy rysunki które ukazują architekturę w bardzo szczegółowy i interesujący sposób.
 
https://www.facebook.com/events/2486069264821931/