Wystawy

Wake up! - wystawa malarstwa Marty Kołodzińskiej 12/03/2020 do 05/05/2020


Od 9 marca 2020 r. w Galerii Szyb Wilson można oglądać wystawę malarstwa Marty Kołodzińskiej "Wake up!". Wystawa będzie czynna do 5 maja.
„Ten kto patrzy na zewnątrz – śni. Ten kto patrzy do wewnątrz – budzi się” – C.G Jung.

Wystawa „Wake up!”, pełna energetycznych i hipnotyzujących kolorów pokazuje bogactwo wewnętrznego świata każdego człowieka, które zabijane jest codziennością i szybkim, konsumpcyjnym życiem.
Te silne, kolorowe i energetyczne obrazy, z których przebija się wewnętrzne Światło budzą ludzi do duchowego życia. Są jednocześnie dowodem na to, że z podróży w głąb siebie można przywieźć niezwykłe skarby. Eksplorowanie własnego wnętrza sprawia, że rozpala się w nas wewnętrzy, duchowy ogień, który staje się z czasem naszą siłą, budzi nas do życia w pełni i rozpoczyna głęboką przemianę.
„Wake up!” to nawoływanie do eksploracji Przestrzeni Serca – przestrzeni, która otwiera nam dostęp do krajobrazów pełnych symboli, kolorów, energii i najczystszej, najwartościowszej wiedzy - do miejsca, w którym odnajdziemy prawdziwą moc i tworzenie.
Moc tych barwnych przekazów na płótnie wprowadza człowieka w magiczny świat. Wpisana w nie kolorowa energia da siłę do wzrostu nowym planom, by te mogły zakwitnąć, piąć się w górę i osiągnąć szczyty naszych marzeń.
Gdy zawołamy „Wake up!” do swojego Istnienia i wyjdziemy z własnego snu zwanym codziennością, pozostaniemy niedowierzaniem, jak bardzo po omacku kroczyliśmy wcześniej. Być może czasami jeszcze wpadniemy w drzemkę, ale tylko po to, by zaczepiając się o promień swojego wewnętrznego Światła wrócić i zobaczyć, jak bardzo fajnie jest obudzić się do życia...

 

 
Twórczość Marty Kołodzińskiej jest konsekwencją jej wieloletnich, duchowych poszukiwań. Po swoje obrazy udaje się podczas wewnętrznych podróży, a tematem każdego z nich staje się to, co wyłowi z przestrzeni siebie.
Podróże w głąb siebie otwierają przed nią świat pełen energetycznych skarbów zbudowanych z fraktali Miłości. Wydobywa i przekłada na płótno ten fraktal, który poruszy i przebudzi uśpioną część drugiego człowieka, by później rozchodząc się jak fala, rozbudzić jego resztę…
Maluje, bo jak sama mówi chciałaby swoim wewnętrznym ogniem, odpalić ogień u innych ludzi - tak, jak świeczka odpala świeczkę - i robi to, dzieląc się swoją energetyczną sztuką dając barwnym kompozycjom życie.
Obrazy artystki znajdują się w zbiorach prywatnych i kolekcjonerskich w Polsce i poza jej granicami. W 2019 jej obrazy zostały nagrodzone w konkursie Sztuki Intuicyjnej w Zabrzu i od tej pory zasilają zbiory Kolekcji Barwy Śląska.
 
Wystawa czynna codziennie od 9:00 do 19:00.
Wstęp wolny!