Wydarzenia

Wystawa malarstwa Anny Flagi NEGATYW/POZYTYW 22/09/2021 do 10/10/2021


Wystawa malarstwa Anny Flagi NEGATYW/POZYTYW

Wystawa malarstwa Anny Flagi NEGATYW/POZYTYW

22.09 – 20.10. 2021r.

Galeria Szyb Wilson

 

Na indywidualnej wystawie malarstwa Anny Flagi Negatyw/Pozytyw zostaną zaprezentowane dwa cykle z dorobku artystki.

Cykle te są całkowicie przeciwstawne i zróżnicowane pod kątem zarówno tematycznym jak i artystycznym, co pokazuje różnorodność twórcy w doborze tematyki prac jak i wrażliwości dotyczącej świata wokół nas.

Nie bez przyczyny dwa odmienne cykle zostały zaprezentowane na jednej wystawie tworząc kontrastowy Negatyw/Pozytyw.

Funkcję tytułowego Negatywu pełni cykl malarski „Grzechy Ludzkości”, którego tematyka skupia się na ciemnej stronie ludzkiej natury. Obrazy te są swoistą odpowiedzią na problemy, dotyczące grzechu i wynaturzenia człowieka, na które artystka nie pozostaje obojętna. Prace charakteryzują się mocnymi pociągnięciami pędzla, ekspresją i ukrytą symboliką - są wyraziste i zmuszają do refleksji.

Drugi cykl składający się na wystawę to „Antidotum” - jako tytułowy Pozytyw odzwierciedla radość życia i daje nadzieję.

Ten cykl malarski powstał w trudnym czasie pandemii, stał się samooczyszczeniem artystki i spojrzeniem na lepsze jutro.

Wielkoformatowe abstrakcyjne obrazy składające się na cykl „Antidotum” są ekspresyjną grą plam, linii i struktur - przestrzenne, geometryczne i nasycone kolorami - wprowadzają w świat pozytywnej energii.

Zapraszamy na wernisaż wystawy 22 września o godz. 18.00.

Anna Flaga

ur. 1974

Mieszka i tworzy w Żorach.
Artystka, graficzka i kuratorka, doktor sztuki (obrona pracy doktorskiej w dyscyplinie malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, 2021).
Ukończyła Wydział Malarstwa ASP w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Sławomira Karpowicza).
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie kultury (2020) i Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury (2019).
Pracuje w zakresach takich jak malarstwo, rysunek, grafika, happening, tworzy cykle zróżnicowane tematycznie – każdy z nich poświęcony jest wybranemu zagadnieniu, budzącemu w artystce emocje w danym okresie jej życia.
Interesuje ją proces twórczy – eksperymentując, poszukuje, doświadcza, zarówno w warstwie formalnej, warsztatowej, technologicznej jak i w warstwie treści, czego efektem są prace dopracowane, mocne w wyrazie i często posiadające „drugie dno”.
W kręgu zainteresowań artystki jest przyroda, świat współczesny, a przede wszystkim człowiek z całą złożonością swojej natury, uczuć, problemów oraz mnogością uwikłań kulturowych, społecznych, religijnych.

www.annaflaga.pl