No show found! show="1" does not exist.

Wydarzenia

Van Gogh wystawa multisensoryczna 03/09/2022 do 29/11/2022


Multisensoryczna wystawa VAN GOGHA

 

REZERWACJE GRUPOWE I INFORMACJA:

TEL. 512 499 511

INFO@WYSTAWAVANGOGH.PL


Bilety do nabycia na: www.wystawavangogh.pl


Po ogromnym sukcesie w miastach na całym świecie, takich jak: Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin czy paryskie muzeum „Atelier des Lumières”, przyszedł czas aby wielka sztuka w połączeniu z nową technologią zawitała do Katowic!

Światowa – multisensoryczna, niezwykle angażująca zmysły wystawa największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA zagości od 3 września w Galerii SZYB WILSON (ul. Oswobodzenia 1).

Ekspozycja będzie dostępna dlawidzów do 29 listopada 2022r.

VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki! Prace słynnego artysty zaprezentowane będą dzięki technologii Digital Art 360, która przenosi widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2 będzie można zobaczyć setki dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty wyświetlane są jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemienią się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza. Program wystawy skupi się również na listach VAN GOGHA do jego brata Theo. Korespondencja braci stała się bowiem nie mniej ważna niż malarstwo Vincenta. W szczerych tekstach odzwierciedlał on swoje poglądy na świat i samego siebie, dzięki tym treściom możemy poznać dokładniej jego życie z oryginalnego źródła. Listy są niewątpliwie świadectwem talentu literackiego VINCENTA. Cały cykl wizualny wystawy zostanie wzbogacony nastrojową, odpowiednio dobraną muzyką oraz głosem aktora Roberta Gulaczyka, który to wcielił się w postać Van Gogha w znanym polskim filmie z 2017r. Wszystko to wprowadzi nas w wewnętrzny świat VAN GOGHA i udoskonali wrażenie nowoczesnego obcowania ze sztuką, pozwoli lepiej docenić kunsztowny styl malarski VAN GOGHA i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise gdzie powstawały jego największe arcydzieła.
VINCENT VAN GOGH to artysta doceniony dopiero po śmierci, który na przestrzeni ostatnich lat swojego życia namalował ponad 2000 obrazów oraz napisał ponad 600 listów - po dzień dzisiejszy znajdujących się w zbiorach największych i najważniejszych muzeów, galerii i kolekcjonerów sztuki dookoła świata. Jego płótna należą obecnie do najdroższych na rynku prac. Teraz dzięki technologii Digital Art 360 mamy szansę je zobaczyć w 1 miejscu i w zupełnie innej formie. Zapomnij o tradycyjnym zwiedzaniu! Przygotuj się na tętniącą życiem symfonię świateł, kolorów i dźwięków, które przeniosą Cię w kreatywny świat malarstwa artysty. Multimedialna wystawa wręcz ożywa za sprawą intensywnych, wyrazistych kolorów i najbardziej znanych dzieł artysty – od kultowych “Słoneczników”, poprzez “Gwieździstą Noc” czy “Autoportret”. To wyjątkowy pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi. Ekscytujący świat VAN GOGHA zaciekawi zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z historią sztuki, jak i wytrawnych znawców twórczości malarza.
Oglądanie dzieł sztuki jeszcze nigdy nie było tak ekscytujące! VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition to wciągające i pochłaniające doświadczenie kulturalne, które pozwoli widzom zetknąć się ze sztuką w niespotykany dotąd sposób i zmienić ich wyobrażanie o tradycyjnym zwiedzaniu muzeów!
 
Niezwykłe doświadczenie, multimedialna wystawa Van Gogha
została pięknie przedstawiona w serialu
Emily w Paryżu.
The New York Times
Jedna z najbardziej zachwycających nowoczesnych form
wystawy Van Gogha stworzona dzięki współczesnej technologii.

NBC News
 
Zapraszamy serdecznie!
Więcej na:
www.wystawavangogh.pl / Facebook / Instagram

VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition

KATOWICE - GALERIA SZYB WILSON

03.09.2022 – 29.11.2022

 

 

 

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK

SOBOTA, NIEDZIELA, ŚWIĘTA

NORMALNY

55 zł

65 zł

ULGOWY
(studenci < 26 lat, seniorzy 65+)

45 zł

55 zł

SZKOLNY (6 < 19 lat)

35 zł

45 zł

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

35 zł

45 zł

BILET RODZINNY

(2 dorosłych i 2 dzieci)

135 zł

165 zł

GRUPA SZKOLNA (6 < 19 lat)

30 zł

BILET NA PREZENT (voucher) – bilet upoważnia do wstępu na Wystawę w dowolnym terminie

70 zł

OPIEKUN GRUPY

szkolnej/ przedszkolnej
(każde 10 os.) *

Bezpłatnie

DZIECKO w wieku do 6 lat
(towarzyszące osobie dorosłej)**

Bezpłatnie

 

 

REZERWACJE INDYWIDUALNE I GRUPOWE

INFO@WYSTAWAVANGOGH.PL, TEL.: 512 499 511

 

NIEDZIELE NIEHANDLOWE – WYSTAWA OTWARTA

 

PONIEDZIAŁEK – NIEDZIELA 10:00-20:00

KASA CZYNNA I WEJŚCIE NA WYSTAWĘ 10:00-19:00

 

ORIENTACYJNY CZAS ZWIEDZANIA WYSTAWY TO OKOŁO 1 GODZINY

OSTATNIE WEJŚCIE NA WYSTAWĘ GODZINĘ PRZED ZAMKNIĘCIEM.

 

*Na każde 10 osób w grupie szkolnej i przedszkolnej przysługuje jeden BEZPŁATNY bilet dla opiekuna.

 

**Wstęp bezpłatny przysługuje dziecku do 6 roku życia. Z jedną osobą dorosłą może wejść bezpłatnie maksymalnie dwójka dzieci do 6 roku życia. Dla każdego kolejnego dziecka należy kupić bilet zgodnie z cennikiem. Warunkiem koniecznym jest posiadanie dokumentu potwierdzającego datę urodzenia dziecka (akt urodzenia, dowód osobisty, paszport, książeczka zdrowia).

 

Bilet ulgowy przysługuje studentom do 26 r.ż. oraz seniorom powyżej 65 r.ż., którzy posiadają ważny dokument upoważniający do korzystania z ulgi.

 

Bilet szkolny przysługuje dzieciom i młodzieży posiadającym ważną legitymację szkolną oraz zorganizowanym grupom dziecięcym w wieku przedszkolnym.

 

Bilet „Osoby Niepełnosprawne” przysługuje osobie posiadającej orzeczenie o niepełnosprawności. Opiekun osoby niepełnosprawnej jest również uprawiony do zakupu biletu w cenie takiej jaka przysługuje osobie niepełnosprawnej.

 

Bilet Rodzinny przysługuje maksymalnie 2 osobom dorosłym oraz maksymalnie 2 dzieciom w wieku szkolnym poniżej 19 r.ż.

 

Brak zniżki na Kartę Dużej Rodziny

 

Brak zniżki dla Rencistów

 

GRUPY: prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu i zakup biletów telefonicznie 512 499 511 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-15:00) lub za pośrednictwem e-mail: info@wystawavangogh.pl

 

Zastrzegamy sobie prawo do zamknięcia wystawy także w inne dni – informacja każdorazowo podana zostanie z wyprzedzeniem na stronie www.wystawavangogh.pl

 

Niedziele niehandlowe – wystawa otwarta

Nieczynna: 20-21.10 i 1.11.2022