Wydarzenia

Ney Monika 12/03/2010 do 04/04/2010


Zapraszamy  12.03.2010 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Moniki Ney. Prace będą prezentowane w Średniej Galerii.
 
Fotografowanie pozwala na zatrzymanie czasu, uchwycenie niepowtarzalnych chwil, przemijającego życia. Rzeczywistość przedstawiana na fotografiach nie zawsze jest prawdziwa, bywa zniekształcana, koloryzowana, subiektywna. Obrazy codzienności inspirują do tworzenia fotografii, będących jej zaprzeczeniem lub odzwierciedleniem. Fotografia artystyczna, pozwala na wyrażenie emocji, ukazanie świata takim jakim postrzega go artysta. Monika Ney zajmuje się także fotografią portretową, uliczną oraz reklamową ,fotografię subiektywną traktuje jako sposób na przedstawienie tego co czuje i dostrzega w otaczającej nas rzeczywistości, czym chce podzielić się z odbiorcą. 
 
Wystawa fotografii składa się z dwóch niezależnych części, pierwsza zatytułowana  „Akt-Deformacje” stanowi serię zdjęć przedstawiających człowieka, jego ciało jako abstrakcyjną formę, jego zniekształcenie może być odbierane w różny sposób, może wstrząsać, zaskakiwać, wzbudzać różne emocje. Druga część wystawy to fotografie o różnej tematyce, przedstawiające portrety ludzi, martwą naturę, krajobraz, a także zdjęcia powstałe w trakcie podróży po świecie.
 
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotografii, które mogą Państwa sprowokować, zaskoczyć, poruszyć, zaniepokoić.
 

Monika Ney (wł. Monika Zielińska) - urodzona  16 kwietnia 1985 roku w Katowicach. Jej przygoda z fotografią rozpoczęła się już  w liceum, kiedy to współpracowała przez pewien czas z dziennikiem warszawskim „Trybuna”, a także w trakcie licznych podróży zagranicznych upamiętniała niezapomniane chwile. Jedno z powstałych zdjęć podczas pobytu w Kenii zostało wyróżnione w 2004 roku w konkursie Canona.  Przygoda zaczęła przemieniać się w pasję i chęć zdobycia wiedzy dotyczącej fotografii. W związku z tym w 2004 roku wyjechała do Warszawy, aby rozpocząć naukę w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. Dzięki znakomitym wykładowcom m.in. prof. Bogdanowi Dziworskiemu, dr Protowi Jarnuszkiewiczowi, Lidii Popiel  zdobyła wiedzę, która umożliwiła jej realizację własnych projektów. Po ukończeniu WSF i otrzymaniu dyplomu, w 2006 roku rozpoczęła naukę w Wyższym Studium Form Fotograficznych i Technik Obrazowania w Warszawie. W 2007 roku jej portfolio zostało zakwalifikowane do finału III edycji konkursu Fotografia Młodych organizowanego przez Galerię Ateneum Młodych w Warszawie, którego jurorami byli Tomasz Tomaszewski, Wojciech Prażmowski, Tomek Sikora i Andrzej Świetlik. Zdjęcia ukazały się w kwietniu 2008 roku na pokonkursowej, zbiorowej wystawie w Galerii Ateneum Młodych w Warszawie.