No show found! show="1" does not exist.

Wydarzenia

My lovely villa 31/03/2010 do 03/05/2010


Zapraszamy 21 kwietnia o godz. 19.00 na wernisaż wydarzenia pt. "My lovely villa". Part1: 31.03 godz 19.00; part2: 21.04 godz 19:0 ; part3: 30.04 godz 19:00.

 

Łukasz Obałek - student piątego roku wydziału malarstwa katowickiej ASP zajmuje się instalacją, performance, rzeźbą oraz malarstwem.

Piotr Pająk - absolwent kierunku grafiki warsztatowej w katowickiej ASP.

 

MY LOVELY VILLA

 

Łukasz i Piotr - ekstrawertyk i introwertyk, nadaktywność i wyciszenie, ogień i woda. Łączy ich niezgoda na banalną codzienność i rutynę. Mają skłonności egocentryczne. Są przekonani, że świat kręci się wokół nich. Metaforycznie pokazują to w ciekawej realizacji zatytułowanej  active /dynamic. Chcą być dynamiczni i aktywni, chcą być nieustannie oszołomieni. Mają postawę kontestującą  zastaną rzeczywistość instytucjonalną, społeczną i artystyczną. Choć jest to bardzo trudne starają się być za wszelka cenę oryginalni.

Postawa ta przywiodła ich do idei wybudowania dla siebie domu, w moim odczuciu, manifestacji niezależności. Jaki to będzie dom? Trudno powiedzieć na podstawie kilku szkiców i roboczej makiety. Pewny jest budulec- w ostatnim czasie zebrali sporo materiału- w całości z odzysku- wszak wszystko można przebudować, a nawet należy to zrobić.  Wiadomo również, że placem budowy będzie Galeria Szyb Wilson. Bez wątpienia istotny będzie proces budowy.  Wznoszenie owego domu będzie czasem stopniowego odgradzania się autorów, do momentu całkowitej izolacji od otaczającej rzeczywistości- przepełnionej cudzymi ideami, z którymi przecież starają się zerwać. Chcąc podkreślić znaczenie owego procesu organizują uroczyste rozpoczęcie budowy, a następnie zapraszają na świętowanie jej poszczególnych etapów. W ten sposób trud ich fizycznej pracy w czasie całej realizacji nabierze charakteru performensu budowania własnej tożsamości.

Z dużym zainteresowaniem będę obserwował jak mury tej idei pną się w górę i jaki kształt ostatecznie przyjmie przestrzeń aktywności Piotra i Łukasza.

 

Lesław Tetla

 

wernisaż:

patr1: 31.03 godz 19.00

part2: 21.04 godz 19:00

part3: 30.04 godz 19:00

http://mylovelyvilla.blogspot.com/2010/04/blog-post.html