Wydarzenia

Wystawa „Immersive MONET & Friends” 30/04/2024 do 27/12/2024


 

 

Wystawa „Immersive MONET & Friends”
już od 15 sierpnia 2024 w Katowicach!

 

 

Miłośnicy sztuki i wielbiciele twórczości Claude'a Moneta mają powody do radości! Już od 15 sierpnia 2024 roku w Katowicach, w Galerii Szyb Wilson, tylko przez 3 miesiące, będzie można podziwiać światową, multimedialną wystawę "Immersive MONET & Friends". Dzięki najnowocześniejszej technologii, ikoniczne obrazy ożyją na oczach widzów, a ich piękne kompozycje i kolorystyka zapewnią niezapomniane emocje i wrażenia na najwyższym poziomie. Dodatkowym wyjątkowym elementem tej wystawy będzie strefa wirtualnejrzeczywistości (VR), która pozwoli odwiedzającym odbyć podróż w czasie, w głąb najbardziej znanych obrazów Claude'a Moneta.

Światowa wystawa "Immersive MONET & Friends" zabierze widzów w niezapomnianą podróż po świecie impresjonizmu i postimpresjonizmu, wykorzystując najnowocześniejsze technologie. Chociaż dzieła Claude'a Moneta stanowią jeden z głównych punktów tej wyjątkowej wystawy – oferuje ona znacznie więcej niż tylko prace samego Moneta. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć kultowe obrazy aż siedmiu innych wielkich artystów tego okresu, takich jak: Pierre-Auguste Renoir, Vincent van Gogh, Edgar Degas, Paul Gauguin, Henri Rousseau, Henri de Toulouse-Lautrec czy Paul Signac.

Immersive MONET & Friends" to nie tylko prezentacja dzieł wielkich artystów, lecz także zapewnienie szerokiej publiczności niezapomnianego doświadczenia immersji, które przeniesie ich w czasie. Wystawa składa się z kilku unikalnych części. Pierwsza z nich to tradycyjna wystawa, która pozwoli zgłębić życie i twórczość C. Moneta oraz jego artystycznych przyjaciół. Tutaj znajduje się szczegółowe kalendarium artystów oraz ponad 20 dokładnych kopii ich obrazów w skali 1:1, olej na płótnie wykonanych zgodnie z oryginalną techniką. Następnie goście przechodzą do strefy VR, gdzie mogą przeżyć niepowtarzalne doświadczenie przenoszące ich wprost w świat najważniejszych prac C. Moneta. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości, mogą oni zanurzyć się w detale arcydzieł i doświadczyć ich w zupełnie nowy sposób. Na zakończenie, widzowie zobaczą najważniejszą część wystawy – część multimedialną, gdzie na ogromnych ekranach, podłodze oraz kolumnach, zostanie przedstawiona przenikająca moc licznych arcydzieł. W dynamicznym i bogatym w światło, kolor i dźwięk spektaklu, zwiedzający zostaną otoczeni wspaniałymi wielkoformatowymi obrazami, przepiękną muzyką z epoki oraz głosem narratora - znanego aktora Arkadiusza Jakubika. Zanurzą się w barwnych pejzażach, słonecznych polach kwiatów i wyjątkowych efektach, które wypełnią przestrzeń i odtworzą atmosferę, w której artyści kiedyś żyli i pracowali. Dzięki tej zaawansowanej technologii, widzowie będą mieli okazję zgłębić tajemnice najbardziej znanych malarzy impresjonistów, ich inspiracje, motywacje oraz ukryte w ich dziełach szczegóły.

Odwiedzając tego typu przestrzeń, możliwe jest zaangażowanie wszystkich zmysłów, co tworzy wyjątkowe połączenie rozrywki z edukacją. Zarówno dorośli, jak i dzieci z pewnością będą zachwyceni tym nowoczesnym, wielowymiarowym spektaklem, który pozwoli im spojrzeć na dzieła sztuki z zupełnie nowej perspektywy. Będą mogli zanurzyć się w niezwykłych wrażeniach wizualnych i dźwiękowych, odkryć style różnych artystów i ich najbardziej znane obrazy. Nie tylko spojrzą z podziwem na impresjonistów – staną się częścią ich świata!

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Immersive MONET & Friends". Więcej informacji na www.wystawaMONET.pl - to niezapomniane artystyczne doświadczenie, które przenosi w świat pełen piękna, pozytywnych emocji i wielu źródeł inspiracji.