Wydarzenia

Suwalska Małgorzata 09/04/2010 do 30/04/2010


9 kwietnia 2010 r. zapraszamy na wernisaż wystawy prac Małgorzaty Suwalskiej, które będą prezentowane w Średniej Galerii.

 

Małgorzata Suwalska

Urodzona w Katowicach 8 grudnia 1980 roku. W roku 2002 ukończyła studia licencjackie na kierunku grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, w pracowni prof. Adama Romaniuka. Tematem grafik były: „Maski”, natomiast pracę teoretyczną pisała u dr Marii Popczyk pt. ” Ja, a inny we mnie”, prezentacją dodatkową były obrazy, które powstały w pracowni prof. Jacka Rykały.
W roku 2004 ukończyła uzupełniające studia magisterskie na kierunku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, w pracowni Macieja Bieniasza. Tematem obrazów była ”Scena Życia”, a tematem pracy pisemnej, którą również pisała u dr Marii Popczyk był: „Tanatos, krąży w mej krwi”, praca ta zawierała oprócz części stricte teoretycznej, część literacką, na którą składały się opowiadania. Do dyplomu miała także prezentacje dodatkową, na którą składały się grafiki stworzone w pracowni grafiki warsztatowej u prof. Jana Szmatlocha.
W czasie studiów współpracowała przy tworzeniu scenografii w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego i w Teatrze „Zagłębia” w Sosnowcu.
Wykonywała również pracę dla Urzędu Miasta Jaworzno, związaną z promocją miasta. Jest autorem okładki do książki „Systemy operacyjne” wydanej przez Uniwersytet Śląski. Brała udział w wystawach malarstwa, fotografii i grafiki, wspólnych z innymi twórcami, oraz miała kilka wystaw indywidualnych.
W tym roku 2006 ukończyła podyplomowe studia na kierunku dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. W 2005 odbyła miesięczną praktykę w Polskiej Agencji Prasowej. Jej artykuły publikowane są na łamach portalu internetowego „ Racjonalista”, natomiast jej prace malarskie można zobaczyć na portalu internetowym „Portal Sukcesu” oraz na stronach internetowych:
http://www.myspace.com/sgorzata
http://sgorzata.spaces.live.com
W 2008-2009 roku była asystentem reżysera oraz scenografem w sztuce "Dietrich i Leander" wystawianej w teatrze Korez w Katowicach.
W 2009 roku była asystentem reżysera w sztuce „Badenheim 1939” wystawianej w tatrze śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach

WYSTAWY

* 1998 Centrum Kultury w Węgierskiej Górce - wspólna z innymi twórcami poplenerowa wystawa malarstwa

* 2001 Górnośląskie Centrum Kultury w Katowicach - indywidualna wystawa fotografii

* 2002 Górnośląskie Centrum Kultury w Katowicach - wspólna z innymi twórcami podyplomowa wystawa grafiki i malarstwa

* 2003 Centrum Handlowym Empik w Katowicach - wspólna z innymi twórcami wystawa malarstwa

* 2003 Punkt 44 Kino Ciemna City w Katowicach - wspólna z innymi twórcami wystawa malarstwa

* 2004 Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 30 w Katowicach - indywidualna wystawa fotografii i grafiki

* 2004 Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach - wspólna z innymi twórcami podyplomowa wystawa grafiki i malarstwa

* 2006 Grodzki Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim - "Wolni z wyboru" - wspólna z innymi twórcami wystawa malarstwa, organizowana przez portal internetowy "Portal Sukcesu"

* 2008 Ośrodek Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich- "Bez tytułu" - wspólna z innymi twórcami

* 2009 Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi - Festiwal Otwarta Wystawa 8