No show found! show="1" does not exist.

Wydarzenia

Art Naif Festiwal Katowice 2010 – podsumowanie 03/09/2010 do 30/09/2010


W dniach od 25 czerwca do 25 sierpnia br. w Galerii Szyb Wilson odbył się III Międzynarodowy Art Naif Festiwal Katowice 2010 cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich miłośników tej formy artystycznego wyrazu. Święto „sztuki serca” gościło w postindustrialnej przestrzeni dwa letnie miesiące ciesząc oko wszystkich tu przybywających i wypełniając ją pozytywną energią oraz wieloma radosnymi emocjami. Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji III Międzynarodowego Art Naif Festiwal Katowice 2010.

 

Galeria Szyb Wilson w Katowicach każdego roku pozwala „rozwinąć skrzydła” wielu artystom naiwnym z całego świata, „zarażając” wszystkich odwiedzających miłością do tej formy sztuki. Także w tym roku mieliśmy możliwość gościć u nas artystów prezentujących swoje prace wypełnione emocjami, barwami i radością.


Art Naif Festiwal Katowice 2010, bo taką nazwę nosiła tegoroczna edycja tego wydarzenia, to trzecia już odsłona Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Naiwnej, która z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To coroczne święto „sztuki serca” zostało na stałe wpisane w kalendarz ważnych wydarzeń artystycznych śląskiej aglomeracji – jest jednym z dwunastu najważniejszych wydarzeń kulturalnych miasta Katowice - a także całego kraju.

Dziękując wszystkim za tegoroczne spotkanie i towarzyszące mu emocje pragniemy jednocześnie już teraz zaprosić na rok przyszły, kiedy to znów Galeria Szyb Wilson rozporomienieje wielością barw i radością wynikającą ze sposobu postrzegania przez malarzy naiwnych otaczającego nas świata. Z niecierpliwością oczekujemy na czwartą odsłonę Festiwalu, który tym razem wprowadzi wszystkich w intuicyjny, barwny i wypełniony burzliwymi emocjami świat Kuby.

Wszystkim, którzy nie mieli możliwości gościć u nas na finisażu Art Naif Festiwal Katowice 2010 informujemy, iż Grand Prix 2010 III Międzynarodowego “Art Naif Festiwal” otrzymała Sylvie Marcel z Francji.

To właśnie Nikiszowiec namalowany przez Sylvie Marcel będziemy mieli okazję podziwiać w przyszłym roku, gdyż to ten obraz stanie się wizytówką “IV Art Naif Festiwal”.