Wydarzenia

Levon Fljyan - From known to unknown 22/02/2011 do 01/03/2011


Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Levon Fljyan “From known to unknown”.
 
Levon Fljyan - urodzony w 1983 r. w Gyumri w Armenii; po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych w Yerevanie w 2006 roku brał udział w ok. 50 wystawach grupowych i indywidualnych w Europie.

1 czerwca 2010 roku artysta przyjechał do Polski w ramach unijnego projektu Wolontariat Europejski (EVS – European Voluntary Service) – stanowiącego jedną z akcji (Akcja 2) programu „Młodzież w działaniu”. W trakcie swego pobytu pracował w CSW Kronika w Bytomiu gdzie prowadził zajęcia języka angielskiego, zajęcia plastyczne dla dzieci oraz brał udział w organizowaniu wystaw.

Zwieńczeniem pobytu artysty w Polsce jest wystawa jego prac w Galerii „Szyb Wilson”, która obejmuje dwie części:Pierwsza to malarstwo artysty. Fljyan zaprezentuje prace z ostatnich pięciu lat: "jest to okres w moim życiu artystycznym, kiedy wykonuję prace w różnych stylach. To był czas dla mnie na otwarcie się na nowe formy i wizje artystyczne". Ekspozycja zawiera serie: „Unknowns”, „Voodoo” i inne. Druga część to fotografie, które zrobił podczas pobytu w Polsce: „Rzeczy, które wiedziałem o Polsce przed przyjazdem i rzeczy, które poznałem w trakcie pobytu w Polsce”, dlatego też wystawa nosi nazwę: „From known to unknown”.
 
Serdecznie zapraszamy: Polskie Forum Edukacji Europejskiej oraz Galeria „Szyb Wilson”.
Wstęp wolny.