No show found! show="1" does not exist.

Wydarzenia

„Obiektywnie śląskie” oraz „Jestem obok” 30/11/2012 do 07/01/2013


„Obiektywnie śląskie” to konkurs na najlepsze fotoreportaże o Śląsku, a w 2012 roku również na najlepsze filmy. W tym roku odbyła się już III edycja konkursu. 20 października miał miejsce wielki finał konkursu w Akademii Muzycznej, a podczas gali odbył się także wernisaż najlepszych prac tej edycji.

Motywem przewodnim jest tym razem hasło „Śląsk – moje miejsce”. Uczestnicy mogli zaprezentować temat w dwóch odsłonach: fotoreportażu (składającego się z 3-7 zdjęć) w czterech kategoriach (Człowiek, Tajemnica, Radość, Metamorfoza) oraz filmu: maksymalnie 2 minutowego, realizowanego kamerą profesjonalną, amatorską lub komórką. Na konkurs napłynęło ponad 340 fotoreportaży i 25 filmów. Zwycięzców wybrało jury w składzie: Magdalena Łazarkiewicz, Lech Majewski, Marcin Meller oraz Jacek Joostberens.

Najlepsze prace prezentowane są w formie wystawy podczas finału konkursu, ale na tym ich żywot się nie kończy. Zeszłoroczna wystawa pokonkursowa podróżowała po całym Śląsku: była pokazywana w Altusie, w CH 3 Stawy, w Ośrodku Kultury w Świętochłowicach, w Krzanowicach.

W Galerii Szyb Wilson wystawę będzie można obejrzeć do 7 stycznia.

Więcej o konkursie: www.obiektywnieslaskie.pl
 
Wraz z Zespołem Szkół Specjalnych nr 7 zapraszamy także na wystawę pt. "Jestem obok". Zaprezentowane prace są dziełami dzieci z głębszym upośledzeniem umysłowym i schorzeniami sprzężonymi, takimi jak: autyzm, dziecięce porażenie mózgowe, Zespół Downa, zaburzenia wzroku i słuchu. Ekspresja plastyczna jest jednym z elementów terapii, dzięki której uczniowie, często niemówiący i z dużymi problemami w zakresie sprawności manualnej, starają się pokazać swoje wyobrażenia, myśli i sposób postrzegania świata. Każda praca wymagała więc ogromnego wysiłku i zaangażowania ze strony artysty.