Wystawy

Noc Muzeów 2015 16/05/2015 do 16/05/2015


Jak większość muzeów i galerii w Polsce, tak i Galeria Szyb Wilson 16 maja zaprasza na wieczorne zwiedzanie, podczas którego przygotowaliśmy wyjątkowe atrakcje! Tym razem zachęcamy naszych gości także do włączenia się w tworzenie programu wydarzenia!

 

Tego wieczoru odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Matryce poezji – graficzne interpretacje twórczości Wisławy Szymborskiej" Koła Artystyczno-Naukowego Drzeworytników i Linorytników „DEHA” z Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Każdy z członków koła „DEHA” wybrał dla siebie jeden wiersz autorstwa Wisławy Szymborskiej. Poprzez graficzną interpretację nawiązał z poetką osobisty dialog, czego wynikiem stały się matryce prezentujące subiektywny punkt widzenia danego utworu. Wernisażowi towarzyszyć będą otwarte warsztaty małej formy graficznej wykonywane technikami linorytu oraz monotypii.
Najmłodsi uczestnicy Nocy Muzeów wezmą udział w warsztatach plastycznych, podczas których będą mogli za pomocą farb utrwalić swoje wrażenia z wieczornej wizyty. Starszych zapraszamy na zwiedzanie Galerii Szyb Wilson z przewodnikiem (godz. 19.00 i 22.00).
 
Aby wieczór upłynął nie tylko miło, ale także smacznie, zachęcamy do przyniesienia słodkich
wypieków, którymi będziemy się wymieniać. Spotkania z motywem „wymiany ciasteczek” są popularne w Stanach Zjednoczonych, mamy nadzieję, że przyjmą się i u nas, bo to świetna okazja, żeby poznać nowe przepisy – nie zapomnijcie ich spisać! – i nowych ludzi. Wkrótce będzie kolejna okazja do takiej wymiany, o tym dowiecie się już niedługo.
 
Odwiedzający galerię będą mieli okazję zobaczyć także instalację rzeźbiarsko-dźwiękową Sylwestra Ambroziaka „Opuszczeni”. Inspiracją powstania pracy jest problem opuszczenia, samotności i utraty więzi rodzinnej, spowodowanych powiększającą się liczbą tzw. „eurosierot”, czyli dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej w wyniku migracji zarobkowych.
 
Wstęp do Galerii i wszystkie atrakcje wieczoru są bezpłatne.

NOC MUZEÓW W GALERII SZYB WILSON
godz. 18.30-23.00

PROGRAM

godz. 18.30-23.00 – warsztaty plastyczne dla najmłodszych
godz. 18.30-23.00 – wymiana słodkich wypieków i przepisów
godz. 19.00 – zwiedzanie Szybu Wilson z przewodnikiem
godz. 20.00 – wernisaż wystawy „Matryce poezji – graficzne interpretacje twórczości Wisławy Szymborskiej” Koła Artystyczno-Naukowego Drzeworytników i Linorytników „DEHA” z Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego.
godz. 20.30-22.00 – otwarte warsztaty małej formy graficznej
godz. 22.00 – zwiedzanie Szybu Wilson z przewodnikiem. W przypadku dużego zainteresowania zorganizujemy więcej tur oprowadzania!
 
Aktualna wystawa:
 
Sylwester Ambroziak „Opuszczeni” – instalacja rzeźbiarsko-dźwiękowa