Wystawy

Na ratunek Cementowni „Grodziec”! 03/06/2016 do 03/08/2016


Nie sztuką jest burzyć, ale budować – i to na fundamentach tego, co stworzyły poprzednie pokolenia. Dlatego zależy nam na rewitalizacji dawnej Cementowni w Będzinie-Grodźcu powstałej w 1857 roku. Dołącz do nas!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 3 czerwca 2016 roku Fundacja Eko-Art Silesia wystosowała petycję do Prezydenta RP o cofnięcie decyzji o likwidacji budynków dawnej Cementowni w Będzinie-Grodźcu i przystąpienie do rewitalizacji tego unikatowego kompleksu architektonicznego. W ciągu spontanicznej, trwającej trzy tygodnie akcji, zebranych zostało blisko czterysta podpisów (składać można je było za pośrednictwem strony Petycje.pl oraz osobiście w Galerii Szyb Wilson). Dziękujemy wszystkim, którzy poparli projekt przekształcenia tych poprzemysłowych budynków w Centrum Sztuki Cementownia.  

Zapraszamy do zapoznania się z pismem, które skierowaliśmy do Prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, jako ostatnią próbę ratowania Cementowni. Mamy nadzieję, że dotarcie do osób zajmujących najwyższe stanowiska w państwie przyczyni się do podjęcia realnych działań na rzecz ratowania Cementowni.  

 

Kliknij – PISMO DO JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO 

 

Kliknij - APEL

 

Kliknij - PETYCJA


Dziękujemy!
Zespół Fundacji Eko-Art Silesia i Galerii Szyb Wilson

 

 

 

 

Fot. dzięki uprzejmości Marka Stańczyka