Wystawy

II Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda 09/03/2018 do 20/05/2018


Awangarda kolejny raz zagościła do katowickiej Galerii Szyb Wilson. 9 marca odbył się wernisaż II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda. Postindustrialna przestrzeń katowickiej Galerii Szyb Wilson aż do 20 maja wypełniona będzie setkami dzieł nowoawangardowej sztuki. 


Do udziału w konkursie zostali zaproszeni artyści z całej Polski. Chęć udziału w II Przeglądzie Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda zgłosiło 630 artystów, z czego ostatecznie do konkursu zakwalifikowano ponad 200 artystów. Jury w składzie Marek Kamieński, Irma Kozina, Johann Bros, Monika Paca–Bros, Agnieszka Nowak oraz Rada Programowa Galerii Szyb Wislon wyłoniło zwycięzców konkursu, którymi zostały następujące osoby:

 

Grand Prix:

I miejsce: Szczepańska Marta
II miejsce: Trefon Michalina
III miejsce: Białowąs Daniel


Nagrody specjalne:
Róg - Ociepka Joanna
Juszczak Magdalena
Musiał Krzysztof
Czyrnek Angelika
Mucha Kaja
Szołdra Artur


Wyróżnienia:
Gowik Jacek
Biały Miro
Lubińska Katarzyna
Knapik Małgorzata
Badowska - Twardowska Wanda
Osiecka Anna
Kruczkowska - Król Iwa
Flaga Anna
Siemionow Hanna
Truchta Nowicka Mirosława
Dembiec Zuzanna
Klimek Kurkowska Bożena
Mitko – Rudź Jadwiga
Katarzyna Zioło & Artur Bieńkowski

 

Na wystawie prac pokonkursowych, która będzie dostępna w Galerii Szyb Wilson do 20 maja, pokazywane są prace wszystkich artystów zakwalifikowanych do konkursu: profesjonalnych, jak i nieprofesjonalnych, w różnym wieku, z różnym dorobkiem artystycznym. W związku z tym, że zgłaszane prace mogły być wykonane w dowolnym medium i technice, na wystawie prezentowane jest nie tylko malarstwo, ale również rzeźba, tkanina, fotografia, grafika, videoarty, instalacje, collage i performers.

 

Całemu przedsięwzięciu towarzyszy jedno założenie – liczy się oryginalność i nowatorskość pomysłów. Przy czym prace charakteryzują się jednocześnie wysokim poziomem artystycznym wykonania. Jest to sztuka na najwyższym poziomie. Współcześni artyści udowadniają, że potrafią zaciekawić i skłonić do refleksji. Wystawa jest też wydarzeniem, które dowodzi, że sztuka współczesna ciągle się rozwija, a ograniczeniem twórczym jest jedynie wyobraźnia artysty.

 

Organizatorami II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda są Fundacja Eko-Art Silesia i Galeria Szyb Wilson. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowic Pan Marcin Krupa, Marszałek Województwa Śląskiego Pan Wojciech Saługa i Przewodniczący Zarządu Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii Pan Kazimierz Karolczak.

 
Wystawa potrwa do 20 maja 2018 roku.
 
Czynna codziennie w godzinach: 8:00 - 19:00
 
Wstęp bezpłatny!
 
Zapraszamy!
 
 
 

Folder II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda

Regulamin II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda

Lista osób zakwalifikowanych do II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda