No show found! show="1" does not exist.

Wydarzenia

XI Art Naif Festiwal w Galerii Szyb Wilson 16/07/2018 do 10/08/2018


XI Art Naif Festiwal, którego krajem przewodnim będzie Australia odbędzie się od 08 czerwca do 10 sierpnia 2018 r.
Art Naif Festiwal to jedyny w Polsce i największy w Europie międzynarodowy festiwal sztuki naiwnej, podczas którego prezentowane są prace artystów nieprofesjonalnych z całego świata. Celem Festiwalu jest rewitalizacja społeczna poprzez sztukę, która koi duszę i raduje serce, a także przełamanie stereotypowego spojrzenia na przemysłowy charakter Śląska. Ponadto, za pomocą Art Naif Festiwalu chcemy zjednoczyć ludzi z różnych kultur, w różnym wieku i z różnych środowisk.
 
Podobnie jak w poprzednich latach, głównym elementem Festiwalu będzie wystawa obrazów, rzeźb i ceramiki stworzonych przez artystów nieprofesjonalnych z całego świata. W zawiązku z tym, że krajem przewodnim jest Australia, będziemy też chcieli przybliżyć kulturę kraju, gdzie tradycje zachodu stykają się z kulturą wschodu, a wszystko przeplata się z pierwotną kulturą aborygeńską. Wydarzeniami towarzyszącymi XI Art Naif Festiwalu będą: koncerty, warsztaty plastyczne, ArtJarmark w Nikiszowcu czy festiwal filmowy AfryKamera.
 
Do współtworzenia XI Art Naif Festiwalu zapraszamy artystów nieprofesjonalnych z całego świata, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, czy techniki wykonywania prac. Festiwal jest bowiem miejscem dla prac prezentujących  bogactwo kulturowe oraz różnorodność w podejściu artystów do nurtów i stylistyk. Tematyka jest dowolna i nie trzeba się sugerować krajem przewodnim tej edycji Festiwalu. Prosimy jednak o zgłaszanie tylko tych prac, które odpowiadają charakterystycznemu dla wystawy nurtowi sztuki naiwnej.
 
Najważniejsze daty dla artystów:
do 25 marca 2018 – przyjmowanie zgłoszeń na adres projekty@szybwilson.org
do 9 kwietnia 2018 – przesłanie artystom informacji o przyjęciu prac na wystawę
do 20 maja 2018 – dostarczenie prac do Galerii Szyb Wilson w Katowicach
8 czerwca 2018 – wernisaż wystawy XI Art Naif Festiwalu
10 sierpnia 2018 – finisaż wystawy XI Art Naif Festiwalu
 
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem, wypełnienia formularza technicznego i udziału w XI Art Naif Festiwalu!
Regulamin
Formularz techniczny
 
W razie pytań, zapraszamy do kontaktu mailowego. Nasz adres to: projekty@szybwilson.org.